Նոր խարդախություններ այս անգամ «Facebook» և «Instagram» սոցիալական ցանցերում
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից հայտնում են, որ վերջին շրջանում «Ֆեյսբուք» և «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցերի օգտատերերը ստանում են կեղծ ծանուցումներ՝ իբր իրենց հաշիվների խախտումների կամ վերագործարկման մասին։ Նման հաղորդագրություններում օգտատերերից պահանջվում է անցնել ուղարկված հղումով և մուտքագրել օգտանունը ու գաղտնաբառը։
Իրականում այս կայքերը նմանակում են սոցիալական ցանցերի էջերը, իսկ հանցագործները այդ եղանակոց փորձում են գողանալ անձանց տվյալները։ Այդ կերպ նրանք կարող են փակել օգտատիրոջ հաշիվը և հետագայում օգտագործել այն խարդախության կամ շորթման նպատակով։
Մասնագետները զգուշացնում են, որ «Ֆեյսբուք»-ի և «Ինստագրամ»-ի պաշտոնական ծանուցումները երբեք չեն պահանջում մուտք գործել կասկածելի հղումներով կայքեր կամ տրամադրել գաղտնաբառերը։

Пенсионерам и получателям пособий продолжат предоставлять кэшбэк в октябре-декабре
Правительство принимает решение обеспечить продолжение кэшбэка за безналичные платежи в октябре-декабре 2025 года. Для реализации решения предусмотрено выделить 3 млрд 219 млн драмов.
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян отметил, что на годовую программу уже предусмотрено около 16,4 млрд драмов, а число бенефициаров программы продолжает расти, в настоящее время около 350 тысяч человек. Ежемесячный рост составляет около 2-3 процентов.
Кэшбэк составляет 12% от операций, но не более 6000 драмов, и выплачивается каждый месяц до 25-го числа данного месяца.