Գեղարքունիքի մարզում 8 փողոց է հիմնանորոգվում
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու համայնքում ակտիվ շինարարական աշխատանքներ են ընթանում։ Ներքին Գետաշեն գյուղում միաժամանակ հիմնանորոգվում է ութ փողոց։
Հիմնանորոգվող փողոցները գտնվում են գյուղի մի շարք թաղամասերում՝ Ներքին Դուրան, Վերին Դուրան, Վերին Դեմեր, Ներքին Դեմեր, Վանք և Կենտրոն։ Աշխատանքները ներառում են ասֆալտապատում և ջրահեռացման համակարգի տեղադրում։ Այս պահին աշխատանքների 40 տոկոսը ավարտվել է։ Նախատեսվում է, որ մինչև տարեվերջ փողոցները ամբողջությամբ կնորոգվեն։
Գյուղի վարչական ղեկավար Ռուբեն Զուլոյանի խոսքով՝ ծրագիրը կյանքի է կոչվում կառավարության սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում։ Գումարի կեսը տրամադրել է կառավարությունը, մյուս կեսը՝ համայնքը։
Մինչ այդ՝ սեպտեմբերի 30-ին, Մարտունի քաղաքում կատարրվել էին կոյուղու արդիականացման աշխատանքներ։ Հիմնանորոգումների պատճառով փողոցները փակվում են։
Տեղացիները նշում են, որ թեև որոշ անհարմարություններ կան, սակայն սպասում են, որ աշխատանքների ավարտից հետո համայնքի ճանապարհներն ու կոմունալ համակարգերը զգալիորեն կբարելավվեն։

Автодороги РА открыты: есть частичные ограничения
По состоянию на 19:15 24 января, все автодороги межгосударственного и республиканского значения Республики Армения открыты. Об этом сообщает фонд «Дорожный департамент».
Одновременно отмечается, что автодорога от Джермукского перекрестка до Капана, а также Варденяцский перевал закрыты только для транспортных средств с прицепом.
Сообщается, что организации, ответственные за обслуживание дорог, продолжают работы по очистке и обработке автодорог солью и песком для обеспечения безопасности движения.
Учитывая погодные условия, водителям настоятельно рекомендуется соблюдать правила дорожного движения и обеспечить соответствие транспортных средств техническим требованиям зимнего периода.