Երևանում 10 բալանոց խցանումներ են
Երևանում տեղացող առատ ձյունից հետո երթևեկությունը գրեթե կանգ է առել։ Yandex քարտեզի տվյալներով՝ մայրաքաղաքում գրանցվել են 10 բալանոց խցանումներ։
Խցանումները տարածված են քաղաքի հիմնական հատվածներում՝ Կենտրոնում, Արաբկիրում, Նորք-Մարաշում, Շենգավիթում, Էրեբունիում և մի շարք այլ վարչական շրջաններում։
Տրանսպորտային հոսքերի ծանրաբեռնվածությունը նկատվում է հատկապես հիմնական խաչմերուկներում և կամուրջների հատվածներում, ինչի հետևանքով ավտոմեքենաների տեղաշարժը դանդաղել է կամ որոշ հատվածներում գրեթե անհնար է դարձել։
Խցանումների պատճառ է դարձել ոչ միայն առատ ձյունը, այլև դրա պատճառով տարբեր հատվածներում տեղի ունեցած ավտովթարները։ Այս պահին դրանց թիվը մեկ տասնյակից ավել է։
Yandex-ի տվյալներով՝ իրավիճակը գնահատվում է առավելագույն՝ 10 բալ, ինչը վկայում է երթևեկության լուրջ խնդիրների մասին։
Վարորդներին խորհուրդ է տրվում հնարավորության դեպքում ընտրել այլընտրանքային երթուղիներ կամ հետաձգել երթևեկությունը մինչև խցանումների թուլացումը։

Представители ОПЧ посетили Ереванский гарнизонный госпиталь
29 января 2026 года по поручению Защитника прав человека Анаит Манасян представители ОПЧ (Офиса Защитника прав человека) совершили визит оперативного реагирования в Ереванский гарнизонный военный госпиталь Министерства обороны РА.
Визит был осуществлен с целью реагирования на жалобу члена семьи военнослужащего, проверки состояния здоровья военнослужащего и хода получаемой медицинской помощи, защиты его прав и оценки его годности к дальнейшей службе.
В ходе визита представители Защитника провели встречи с медицинским персоналом и руководством госпиталя для обсуждения хода проводимых медицинских обследований, предоставляемой медицинской помощи, а также вопросов определения годности к службе.
Представители ОПЧ также провели частную беседу с военнослужащим. Последний подчеркнул необходимость консультации психолога и размещения в отдельной палате.
В результате сотрудничества с госпиталем была обеспечена психологическая поддержка военнослужащего и его перевод в отдельную палату.