Սպայական կազմը հնարավորություն կունենա ձեռք բերելու բնակարան կամ տուն պետբյուջեի միջոցներով
Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը Կառավարության փետրվարի 5-ի նիստում ներկայացրեց սպայական կազմի զինծառայողների համար նախատեսված նոր պետական աջակցման ծրագիրը։
Դրա համաձայն՝ այն քաղաքացիները, որոնք ավարտում են ռազմաուսումնական հաստատություն և նշանակվում ՊՆ համակարգում կամ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերում, հնարավորություն կստանան իրենց ընտրությամբ բնակարան կամ տուն գնել։ Գույքը կտրամադրվի այն պայմանով, որ զինծառայողը նվազագույնը 20 տարի կմնա ծառայության մեջ:
Հավաստագրով տրամադրվող գումարը կկազմի մինչև 35 մլն դրամ՝ 80 քմ տարածքով բնակարանի համար Երևանում, սակայն զինծառայողը կարող է ընտրել նաև մարզերում բնակարան կամ տուն ձեռք բերելու տարբերակը:
Նոր կարգավորմամբ այժմ բնակարան ձեռք բերելու գումարը սահմանված է, բայց զինծառայողը կարող է որոշել թե որտեղ և ինչ արժեքով գույք ձեռք բերի։

В Армении есть закрытые автодороги
По состоянию на 19:35 12 февраля, все автодороги межгосударственного и республиканского значения в Республике Армения открыты. Организации, ответственные за обслуживание дорог, продолжают работы по очистке и обработке дорожного покрытия солью и песком.
Из-за неблагоприятных погодных условий в Армении, сильной метели, отсутствия видимости и в целях обеспечения безопасности дорожного движения, дороги периодически закрываются. По состоянию на 20:00 12 февраля, участки дорог от перекрестка Джермука до Капана, а также Каджаран-Мегри закрыты для транспортных средств с прицепом.
Перевал Варденяц закрыт для транспортных средств с прицепом, а для остальных видов транспорта — труднопроходим.
В регионах Артика, Ашоцка и Севана идет слабый снег.
На дорожных участках Алагяз-Цахкаовит и Цилкар-Ря Таза наблюдается метель.
Из-за сильной метели и отсутствия видимости автодорога Ттуджур-Навур закрыта для всех видов транспортных средств.