Բագրատ սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 3 ամսով
Օգոստոսի 21-ին Երևան քաղաքի դատարանը որոշեց 3 ամսով երկարացնել Բագրատ սրբազանի կալանքը՝ հաշվի առնելով խոչընդոտելու և հանցանք կատարելու բարձր ռիսկերը։ Դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը հայտարարեց, որ այլընտրանքային խափանման միջոցները չեն կարող ապահովել մեղադրյալի պատշաճ վարքագիծը։
Բագրատ սրբազանը դատավորին շնորհակալություն հայտնեց՝ նշելով, որ Լիլիթ Մանթաշյանի կալանավորումը երկարաձգելուց հետո ամոթ կլիներ, եթե ինքը դուրս մնար «այդ միջավայրից»։
Մինչդեռ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի ու նրա 17 կողմնակիցների գործով բոլոր փաստաբանները նախօրոք բոյկոտել էին դատավարական նիստը՝ չմասնակցելով դրան և հայտարարելով, որ նախորդ նիստը խախտումներով է անցկացվել և արդարադատությունը այս կերպ հնարավոր չէ իրականացնել։

Депутат Национального собрания Арен Мкртчян подал заявление об отставке
Депутат Национального собрания Арен Мкртчян подал заявление о сложении мандата. Его заявление об отставке было представлено председателю парламента сегодня, 25 августа. Согласно процедуре, если в течение недели он не отзовет заявление, его полномочия будут прекращены, и отставка будет считаться принятой.
Отставка Арена Мкртчяна совпала с недавними заявлениями последних дней.
Еще 21 августа премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что Мкртчян будет назначен губернатором Лорийской области. Таким образом, его отказ от мандата рассматривается как подготовительный шаг к занятию должности губернатора.
Арен Мкртчян прошёл в парламент от фракции «Гражданский договор» и в статусе депутата занимался различными инициативами. Теперь ожидается, что он перейдет в исполнительную власть, приняв на себя ответственность губернатора.