«Ռոսիա» տոնավաճառի աշխատակիցների վերաբերյալ որոշում է կայացվել. ի՞նչ է հայտնի
Երևանի «Ռոսիա» տոնավաճառի առևտրականները առաջիկա ամիսներին կշարունակեն գործունեությունը իրենց գործող տաղավարներում։ Այս մասին տեղեկություն է փոխանցել տոնավաճառի աշխատակիցներից մեկը։ Նա նշել է նաև, որ ղեկավարությունը իրենց հայտնել է, որ աշխատանքը նույն վայրում հնարավոր կլինի շարունակել ևս մոտ 4–5 ամիս։
Նրա խոսքով՝ տոնավաճառը ներկայումս գործում է սովորական ռեժիմով, սակայն նախատեսվում է տարածքի վերանորոգում, որից հետո այն կգործի արդեն մոլային ձևաչափով։ Աշխատակիցներին նաև վստահեցրել են, որ վերակառուցումից հետո իրենք հնարավորություն կունենան նոր տարածքում կրկին տաղավարներ ստանալու և նախապատվությունը իրենց կտրվի այդ հարցում։
Օրեր առաջ վաճառականները բողոքի ակցիա էին անցկացրել։ Նրանք պահանջում էին, որ վերանորոգումից հետո տաղավարները կրկին տրվեն իրենց և ժամանակ տրամադրվի, որպեսզի հասցնեն վաճառել ներկրած ապրանքները։
Վերանորոգումից հետո նույն տարածքում գործունեությունը շարունակելու համար առևտրականները պետք է գործեն արդեն խանութային սկզբունքով և նախապես ընտրեն իրենց առևտրի կետերի անվանումները։

Ереванская специальная школа для детей с нарушениями слуха преобразована в ресурсный центр
Решением правительства ГНКО «Ереванский специальный образовательный комплекс для детей с нарушениями слуха» официально переименована в ГНКО «Ереванская специальная школа-ресурсный центр для детей с нарушениями слуха».
Данное изменение направлено на расширение сферы деятельности центра.
Основным предметом деятельности остается организация специального образования для детей, нуждающихся в особых условиях, а также предоставление услуг психолого-педагогической поддержки 3-го и 4-го уровней.
В новом статусе центр сможет также оказывать психолого-педагогическую поддержку детям с нарушениями слуха, обучающимся в других учебных заведениях, и их родителям.
Отмечается, что такой формат позволит эффективно использовать государственные ресурсы, предотвращая дублирование функций структур.