Ազգային ժողովը ընդունեց հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքները բարելավող փոփոխություններ
Ազգային Ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունել է «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» և «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքներում փոփոխություններ կատարելու նախագծերի փաթեթը։
Նոր կարգավորումները միտված են բարելավել աջակցող միջոցների տրամադրման գործընթացը և հստակեցնել հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար մատչելի ծառայությունների մատուցումը։
Փոփոխությունների արդյունքում պետության հետ համատեղ աջակցող միջոցների տրամադրման կամ վերանորոգման գործընթացում կարող են ներգրավվել նաև ոչ պետական կազմակերպություններ։
Հստակեցվում է նաև «ապահովված անկախ կյանքի կենտրոն» հասկացությունը և սահմանվում միասնական կանոններ։
Անձնական օգնականի ծառայությունների մատուցման գործընթացը դառնում է եռակողմ՝ մեկ պայմանագրի միջոցով։
Ֆունկցիոնալության գնահատում անցած անձինք կրկնակի գնահատման չեն ենթարկվի. փոփոխությունները կիրականացվեն միայն Ծառայությունների անհատական ծրագրում։

Автодороги Армении в основном открыты
По данным Дорожного департамента, по состоянию на 09:00 утра 23 февраля все дороги межгосударственного и республиканского значения открыты для движения.
В то же время имеются отдельные ограничения. Спасательная служба сообщает, что в Арагацотнской области закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости Амберд и озеру Кари.
Погодные условия на различных участках продолжают оставаться сложными. В регионе Ашоцк идет снег, а в регионе Горис и на Дилижанских поворотах наблюдается туман — видимость составляет 100–150 метров. Организации, обслуживающие дороги, проводят работы по очистке и обработке солью и песком. Водителей призывают ездить исключительно на зимних шинах.
Что касается Верхнего Ларса, то автодорога Степанцминда–Ларс закрыта для грузовых автомобилей. Информацию передали Департамент по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центр управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ.