Կմեկնարկեն Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթները
Այսօր տեղի է ունեցել Միացյալ Թագավորության դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլի ընդունելությունը Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը ընդգծել են երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը և ռազմավարական գործընկերության մակարդակի կարևորությունը։
ՏԿԵ նախարարը հանդիպման ընթացքում ներկայացրել է ենթակառուցվածքային ծրագրերը՝ ընդգծելով, որ այս նախագծերում միջազգային մրցույթների շրջանակում ցանկալի է տեսնել ՄԹ ընկերությունների մասնակցությունը։
Կողմերը քննարկել են նաև «Խաղաղության Խաչմերուկ» նախաձեռնությունը և հունիսից մեկնարկող Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթների կարևորությունը, որը հնարավորություն կտա զարգացնել առևտրատնտեսական և զբոսաշրջային կապերը երկու երկրների միջև։

561 бенефициар получил поддержку по жилищной программе для семей с детьми в 2026 году
Министерство труда и социальных вопросов напоминает, что процесс приема заявок в рамках программы государственной поддержки обеспечения жильем семей с детьми продолжается.
Согласно статистике, в течение 2026 года программой уже воспользовался 561 бенефициар; им была предоставлена поддержка на сумму около 492 миллионов драмов.
С момента запуска программы государственную поддержку получили 15 745 бенефициаров, а общая сумма выплаченных средств составила около 11,6 миллиарда драмов.
Напомним, что в рамках программы государство предоставляет единовременную денежную помощь по двум основным направлениям: при приобретении квартиры или строительстве жилого дома в региональных населенных пунктах, а также при рождении ребенка в семье, погашающей ипотечный кредит.