Երեխա ունեցող ընտանիքների բնակարանային ծրագրով 2026-ին աջակցություն է ստացել 561 շահառու
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հիշեցնում է, որ երեխա ունեցող ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է։
Ըստ վիճակագրության՝ 2026 թվականի ընթացքում ծրագրից արդեն օգտվել է 561 շահառու․ նրանց տրամադրվել է շուրջ 492 միլիոն դրամի աջակցություն։
Ծրագրի մեկնարկից մինչ օրս պետական աջակցություն է ստացել 15 745 շահառու, իսկ ընդհանուր վճարված գումարը կազմել է շուրջ 11.6 միլիարդ դրամ։
Հիշեցնենք, որ ծրագրի շրջանակում պետությունը միանվագ դրամական աջակցություն է տրամադրում երկու հիմնական ուղղությամբ՝ մարզային բնակավայրերում բնակարան ձեռք բերելու կամ բնակելի տուն կառուցելու դեպքում, ինչպես նաև հիփոթեքային վարկ մարող ընտանիքում երեխայի ծննդի դեպքում։

Состоялось мероприятие «Зимние игры Майлер 2026: дипломатия в горах»
По сообщению Министерства иностранных дел, в горнолыжном комплексе «Майлер Маунтин Резорт» состоялось мероприятие под названием «Зимние игры Майлер 2026: дипломатия в горах», совместно организованное МИД РА и «Майлер Маунтин Резорт».
В мероприятии приняли участие около 130 представителей аккредитованных в Армении иностранных посольств и международных организаций.
Целью мероприятия было укрепление партнерских связей посредством спортивной дипломатии, а также представление международному сообществу туристической привлекательности Армении и возможностей для зимнего отдыха.
В ходе мероприятия прошли соревнования по горнолыжному спорту и сноуборду в женских и мужских категориях.
Мероприятие «Зимние игры Майлер 2026: дипломатия в горах» является частью серии инициатив, направленных на продвижение публичной дипломатии.