Ջրամատակարարման ժամանակացույցի փոփոխություն չի լինի
Կառավարությունը կասեցրել է մայիսի 1-ից նախատեսված ջրամատակարարման նոր ժամանակացույցի կիրառումը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել է Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը։
Նախարարի խոսքով՝ «Վեոլիա Ջուր» ընկերության կողմից հրապարակված ժամանակացույցը գնահատվել է խնդրահարույց, ինչից հետո հրավիրվել է խորհրդակցություն շահագրգիռ կառույցների մասնակցությամբ։ Քննարկման արդյունքում որոշվել է բեկանել այդ որոշումը։
Առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում Ջրային կոմիտեն, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը և «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը կիրականացնեն լրացուցիչ ուսումնասիրություններ։ Դրանց արդյունքներով կհրապարակվի 2024 և 2025 թվականների համար բարելավված ջրամատակարարման ժամանակացույց։
Նախարարը նշել է, որ վերջին տարիներին Երևանում և մարզերում իրականացվել են եռապատկված ծավալով կապիտալ աշխատանքներ, ինչպես նաև շարունակվում են գործող ենթակառուցվածքների արդիականացման և նոր ջրաղբյուրների հաշվին մատակարարվող ջրի ծավալների ավելացման աշխատանքները։
Ավելի վաղ «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հայտարարել էր, որ Երևանի մի շարք հասցեներում մայիսի 1-ից սեպտեմբերի 16-ը ջուրը կմատակարարվի օրական 17 ժամ։

Возможно иностранное вмешательство в избирательные процессы: МВД представило сообщение
Полиция Министерства внутренних дел (МВД) представила сообщение в Следственный комитет касательно случаев, когда определенные акторы за рубежом пытались повлиять на избирательные процессы в Армении. Данные действия касаются лиц армянской национальности и граждан РА, занимающихся экономической деятельностью в соответствующих странах.
Служба внешней разведки РА ранее сообщала, что некоторые лица за рубежом, выступая от имени спецслужб данной страны, пытаются оказать на них давление, побуждая их поддержать определенные политические силы, планирующие участие в предстоящих парламентских выборах в Армении. В сообщении отмечается, что подобное давление может включать финансовую поддержку и помощь организационного характера, но не ограничивается этим.
В результате проверочных действий Полиция МВД установила наличие признаков очевидного преступления — воспрепятствование свободному осуществлению избирательного права граждан и их принуждение путем использования материальной или иной зависимости. Составленное в тот же день сообщение было передано в Следственный комитет РА для осуществления дальнейшего производства.
Полиция МВД предупредила, что любое незаконное влияние или вмешательство в избирательные процессы подлежит правовой оценке, и призвала граждан проявлять бдительность.